Про проект

Сайт «Ліки від онко за рахунок держави» створений командою «Центру протидії корупції» за підтримки фонду «Відродження». Щороку держава витрачає мільярди гривень на закупівлю ліків для онкохворих пацієнтів. Втім, отримати їх безкоштовно пацієнти не можуть, бо частина препаратів перепродається «нечистими на руку» лікарями.

Навіщо?

Сайт покликаний допомогти онкохворим дізнатися, які ліки повинні бути надані їм БЕЗКОШТОВНО.

Як ліки можуть бути безкоштовними?

Всі ліки, перелічені на цьому сайті, вже були оплачені нами за рахунок своїх податків. Їх придбало Міністерство охорони здоров’я за рахунок державного бюджету і розповсюдило по лікарням для безкоштовної видачі пацієнтам.

Скільки ліків є в наявності

Команда «Центру протидії корупції» щоквартально оновлює інформацію про залишки ліків на сайті. Інформація про наявність ліків є офіційною - отримана з Міністерства охорони здоров’я та обласних управлінь охорони здоров’я в кожному регіоні.

Якщо лікар каже мені, що ліків вже немає і їх видали іншим пацієнтам?

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Ви можете звернутися до обласного управління охорони здоров’я, яке зобов’язане надати Вам інформацію щодо наявності ліків. Ми зробили для Вас приклад звернення, завантажити його можна тут. Все, що Вам потрібно - вставити ПІБ, область, адресу та ініціали керівника обласного управління охорони здоров’я.

Якщо я купив в аптеці чи у лікаря ліки з переліку в списку?

Ми просимо вас перевірити, чи не були ці ліки попередньо придбані за рахунок бюджету. Все, що для цього потрібно - ввести серійний номер, в поле для перевірки на головній сторінці цього сайту.

Якщо препарат, який ви придбали в аптеці, виявиться вже попередньо оплаченим державою, ми просимо надіслати нам про це інформацію через форму зворотного зв’язку. Так ми зможемо відслідкувати злодіїв, які наживаються на здоров’ї українців.

Команда «Центру протидії корупції» гарантує вам повну анонімність.

Лише разом ми зможемо подолати корупцію та зупинити перепродаж ліків, які повинні видаватися людям та діткам БЕЗКОШТОВНО!